Välisprojektid ootavad!

18.02.2021

Tartu Jaan poska gümnaasiumi välisprojektid on juba pea aasta paremaid aegu ja reisimisvabadust oodanud. Ometi ei ole kõik neist täiesti varjusurmas, vaikne ja järjepidev töö käib Zoomis ja teistel digiplatvormidel. Samuti tehakse usinalt plaane uute ettevõtmiste alustamiseks. 

Reedel, 12. veebruaril kohtusid Zoomis JPG kõige pikaaegsema välisprojekti partnerkoolid Lätist, Rootsist ja Eestist. Tegemist on Nordplus Juniori toel teoks saava õpilaste teaduskonverentside sarjaga, kus iga-aastaseid konverentse korraldavad kordamööda Tibble Gümnaasium Stockholmis, Jurmala Riigigümnaasium ja JPG. Projekti otsustati olude sunnil küll veel aasta võrra pikendada, kuid kohtumisest koorus lausa kaks uut projektiideed, mida edaspidi läbi viia, kaasates lisaks uusi partnereid teistest Läänemere-äärsetest riikidest. 

Lisaks kahele pooleli olevale JPG õpetajate ühisõppimist ning kooli uusi arengusuundi toetavale õpetajate Erasmus+ õpirändeprojektile alustasid oktoobris Zoomis kohtumisi ka uue kaheaastase Erasmus+ projekti partnerid Eestist, Kreekast, Itaaliast ja Hispaaniast. Itaalia partneri juhitavas projektis “Boosting Green Education” on igast riigist projektiga hõivatud üks keskkool ja üks teadusasutus, Tartust lisaks JPGle Teaduskeskus AHHAA. Rohelise hariduse levitamisele keskenduva projekti partnerid loodavad üksteist näost näkku näha juba juulis Kreekas. 

Pildil Kristīne Joelsone ja Gita Tijāre Jurmala Riigigümnaasiumist, Liisa Gellerstedt ja Henrik Mickos Tibble’i Gümnaasiumist ning projekti juhtiv partner JPG, keda esindas Lembi Loigu.