17. mail toimuvate Tartu gümnaasiumide ühiste sisseastumiskatsete testide teemad valdkonniti on järgmised.
Eesti keele test põhineb järgmistele valdkondadele:
- kirjavahemärgistus;
- vormiõpetus;
- õigekiri (kokku-lahkukirjutamine, suur ja väike algustäht, kaashäälikuühendi õigekiri, tuletised, võõrsõnad, numbrite ja arvude õigekiri);
- sõnavara.
Matemaatika testi koostamisel lähtutakse põhikooli riiklikus õppekavas sätestatud pädevustest, vastavatest ainekavadest ning õpitulemustest. Hindamisel arvestatakse tekstist arusaamist, õige lahenduse idee leidmist, lahenduskäigu ja vastuse esitamise oskust.
Matemaatikatest kontrollib järgmiseid teemasid:
- avaldiste lihtsustamine;
- kirjalik arvutamine;
- võrrandid, võrrandisüsteemid ja tekstülesanded;
- protsentülesanded;
- funktsioonid (pöördvõrdeline seos, lineaar- ja ruutfunktsioon);
- geomeetria (kolmnurk (sh Pythagorase teoreem), nelinurk, ring, kuup, risttahukas).
Taskuarvuti kasutamine matemaatika testil on keelatud.
Loodusainete testis on oluline loodusteaduste peamiste mõistete, protsesside ja seaduspärasuste tundmine ning oskus lahendada põhikoolis õpitud ülesandeid bioloogias, füüsikas ja keemias. Tähtis on loodusteadusliku teksti mõistmise-, analüüsi-, järelduste tegemise ning materjali seostamisoskus. Loodusainete testi küsimused eeldavad graafikute ja skeemide analüüsi oskust, omandatud teadmiste rakendamise oskust kui ka loodusteadusliku meetodi etappide mõistmist. Tähelepanu tasub pöörata bioloogia-, keemia- ja füüsikateadmiste seostamisele igapäevaeluga. Testiküsimused on lühivastused (nt valikvastus, sõna või lühike lause, sümbol, joonisele märkimine jms), arvutusülesanded nõuavad lahenduskäike koos vastustega. Testi tulemus saadakse kõikide vastuste eest saadud punktide liitmisel.
Aineti
1) Bioloogia: Ökoloogia. Inimese anatoomia ja füsioloogia. Bakterid ja viirused. Hingamine ja fotosüntees.
2) Keemia: Aatomi ehitus. Aatomi ehituse seosed elemendi asukohaga perioodilisustabelis. Aineklassid ja nendevahelised seosed. Lahused ja pihused. Moolarvutused ja arvutused reaktsioonivõrrandite alusel. Keemiliste elementide perioodilisus- ja lahustuvustabelite kasutamine ülesannete lahendamisel.
3) Füüsika: Valgusõpetus. Mehaanika. Elektriõpetus: elektrilaengud, elektriväli, elektrivool. Soojusõpetus: aine ehitus, soojusülekanne, temperatuuri muutmiseks vajalik soojushulk.
Taskuarvuti kasutamine loodusainete testil on keelatud.
Inglise keele testi teemad:
- ajavormid (Tense forms) – seotud tekst lünkadega (lisaks tavapärastele ajavormidele nende kasutamine näiteks kaudses kõnes, lihtsamas passiivis jms);
- sõnamoodustamine (Word formation) – ees-ja lõpuliidete lisamine sõnadele seotud tekstis;
- lausete ümbersõnastamine (Key Word transformation) – lause ümbersõnastamine (lause täiendamine kasutades 2–5 sõna) kasutades etteantud võtmesõna (laused erinevatel teemadel – modaalverbid, lihtsam passiiv, tingimuslaused, ülakoma kasutamine, infinitiiv ja gerundium, asesõnad, sidesõnad, eessõnad ja levinud eessõnaväljendid, omadussõnade võrdlusastmed sh erandid jne).