Spordinädal meie koolis

05.10.2017

23. septembrist kuni 30. septembrini toimus Euroopa III spordinädal. Meie koolis on traditsiooniks saanud, et sel nädalal toimuvad kehalise kasvatuse tundide ajal õpilastele tervise- ja sporditeemalised loengud.

Loengute nädalat alustasid ja lõpetasid vilistlased – Andres Nöps IV lennust rääkis abiturientidele spordist kui seiklusrikkast elust. III lennu vilistlane Mihkel Keldoja tutvustas 12. klasside õpilastele spordiala CrossFit, millega ta tegeleb nii treeneri kui sportlasena.

​​

11. klasside õpilastele rääkis Tartu Koolitervishoiu OÜst Kristin Mäger, mida peaks teadma esmase abi andmisel nii endale kui ka teistele ja õpilased said võimaluse esmaabiandmist ka proovida.

10. klasside loengute läbiv teema oli toitumine ja liikumine. SK Englas võitlussportlane Sten Saaremäe kõneles õpilastele enda kogemustest ja rääkis eelkõige sportlase toitumisest. Sille Vaiksaar ja Anne Välja TÜ sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi liikumislaborist kõnelesid, kui oluline on õige toitumise kõrval jälgida seda, kui palju peaks inimene päevas liikuma.Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilane Elisa Kender arutles koos õpilastega selle üle, mis üldse on tervislik toitumine. ​

Spordinädal lõppes kogu koolipere ühise väljasõiduga Taevaskotta, kus rebased andsid oma truudsvande ja õpilased said koos klassiga läbida 11.a klassi korraldatud maastikumängu.

Spordinädala loengusarja pani kokku ja korraldas õpetaja Liina Reinup, kogu koolipere väljasõidu eest vastutas 11.a klass koos õpetaja Lauri Mälloga.

Aitäh kõikidele külalistele, õppijatele ja spordinädala korraldajatele!