Projektipäev

22.02.2018

Tartu Jaan Poska gümnaasium kinkis Eesti vabariigile 100. sünnipäevaks projektipäeva, kus õppisime koos midagi täiesti uut ja seda kõike väljaspool koolimaja. Kokku asus teadmisi omandama 16 õpilaste gruppi ehk täpselt sama palju, kui Jaan Poska gümnaasiumis on klassikomplekte. Kuna aga klassikaaslastega ei pruugi huvid ühtida, sai iga õpilane klassist sõltumata just endale meelepärase tegevuse valida.

Erinevad grupid külastasid Kreenholmi manufaktuuri ja Hermanni kindlust, Eesti kaevandusmuuseumi ja Viru vanglat, Lõuna häirekeskust ja päästekeskust, riigikogu, Pika Hermanni torni ja disainereid Telliskivi loomelinnakus. Osaleti muuseumitundides KUMUs, Tallinnas KGB vangikongides, rahvusarhiivi Noora hoones ja Tartu Linnamuuseumis. Töötoad ja praktikumid toimusid Tartu lastekunstikoolis, Tartu ülikooli loodusmuuseumis, Tartu observatooriumis Tõraveres ja Ugala teatris. Edasiõppimisvõimalusi käidi kaemas nii Viljandi Kultuuriakadeemias, Tartu Kutsehariduskeskuses kui ka Eesti Lennuakadeemias.

Projektipäeva jäädvustsid poskalased endale meelepärases vormis, oli selleks siis videomeenutus, Instagrami story, luuletus või essee. Kõigest sai kokku üks suur mosaiik, mille killukesi võib edaspidi kaeda Tartu Jaan Poska gümnaasiumi Facebookis selles albumis