Osalemine 10. hiina keele võistlusel “Chinese Bridge”

11.11.2017

JPG 11. klassi õpilased Hanna-Liina Mäitse ja Brita Lii Sei esindasid Eestit 13.–29. oktoobrini Hiinas Kunmingis gümnaasiumiõpilaste hiina keele võistlusel “Chinese Bridge”. Võistlusest võttis osa 105 kaheliikmelist võistkonda 96 riigist, koos õpetajatega oli osalejaid 320. Enne lillepealinna Kunmingi lendamist pakkusid korraldajad kultuuriprogrammi Pekingis, külastasime Keelatud linna, Konfutsiuse Instituudi peakorterit, Suurt Hiina müüri ja Suvepaleed.

Võistlus algas avatseremoonia ja sümboolse puu istutamisega ja kestis kokku 10 päeva. Võistlejad võtsid esmalt mõõtu grammatika- ja kultuuriteadmisi testivas arvutitestis, sellele järgnes eelnevalt ette valmistatud 2-minutiline kõne ja dialoog teemal „Kui mul oleks kaks kuud puhkust, kuidas ma seda veedaksin“. Talendivoorus esitas Hanna-Liina hiinakeelse laulu „Hou Lai“ ja Brita Lii saatis teda klaveril. Seejärel valiti välja 20 võistkonda, kes pääsesid edasi järgmisesse vooru.

Kõik teised, kaasa arvatud meie, saime nautida kultuuriprogrammi. Külastasime kahte hiina kooli ja perekonda, vaatasime hiina võistluskunstide etendust, külastasime Yunnani vähemusrahvuste küla, Ubtech robootikafirmat, Dounani lilleturgu, mis on suurim lilledega kaubitseja Aasias, Baiyou farmaatsiatööstust, mis keskendub hiina rahvameditsiinile ja UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvat Shilini kivimetsa. Kogu võistlusperioodi jooksul saatsid võistlejaid igal sammul telekaamerad ja fotograafid, lõppvõistlusest tehti televisiooni otseülekanne.

Lõppvõistlusele pääses igast maailmajaost üks võistkond ja üldvõitjaks tuli USA. Auhindadeks olid erinevad stipendiumid ülikoolidesse, Hanna-Liina ja Brita Lii said kumbki lisaks hindamatule kogemusele võimaluse õppida vahetusüliõpilasena ühe semestri Hiinas ülikoolis.