Meie õpilased Klassikaraadio saates “Klassikasäuts”

30.09.2019

Klassikaraadios saab alates 5. oktoobrist kuulata saadet ”Klassikasäuts”. 

Saate mõte sündis möödunud hooajal, kui meie kooli muusikaõpetaja Kaie Mägimets käis Klassikaraadios oma tööst rääkimas. Mägimets rääkis toimetaja Liina Vainumetsale, et laseb lastel koolis teha kujuteldavaid muusikasaateid. Koos jõuti äratundmisele, et miks mitte lasta noortel teha ka päriselt raadiosaateid. 

Esimeste saadete salvestuseks käis stuudios neli meie kooli noort muusikut – Joosep Vall, Oskar Piik, Albert Saue ja Karl Jõgi. 

Noortele olid saadete ette valmistamisel abiks meie suurepärased õpetajad Kaie Mägimets ja Katriin Valdre.

“Vahel tõesti popmuusikast tüdineb ära,” arutles Albert Saue, kelle lemmiktegevuseks ongi muusikast rääkimine, “Ja klassikaline muusika pakub väga head alternatiivi. See on väga tähtis, et noored kuulaks igasugust muusikat.”

“Bachi-ajastu poppmuusika oligi see, mida meie tunneme barokkmuusikana,” lisas Joosep Vall, “tookord selle muusika järgi tantsiti ja seda fännati.”

Nime “Klassikasäuts” sündis arutelus, kui kooli eelmise aasta meediaõpetaja Karl Gustav Adamsoo ideed noortega arendas. Saate slõuganiks valisid noored koostöös: “Minu muusika – see on klassika”. 

Ja tutvustuseks lisasid: “Kas teile tundub ka vahel, et tänapäeva popmuusika pole üldse originaalne? Kas kõigest nelja akordi peal laulud ei hakka juba ära tüütama? Kui jah, siis on aeg kuulata klassikat.”