Marion Kukk sai Vikipeedia konkursil eripreemia!

30.11.2017

1. septembrist 31.oktoobrini toimus gümnaasiumiastele suunatud Vikipeedia konkurss “KAE maailma!”. Konkursi korraldas MTÜ Mondo koostöös Tartu ülikooliga, sellele registreerus 69 õpilast ning laekunud vikiartikleid on kokku 81. Õpilaste teemavalikutest ilmnes, et tänapäeva noori huvitavad väga erinevad teemad, sest kirjutamiseks valiti artikleid Keenia naiste õigustest varimajanduseni ning kodanikuaktiivsusest hallvee mõisteni. Parimad tööd kirjutati Lõuna-Eestis.

Peaauhinnaks on õppereis Ghanasse kevadel 2018, et osaleda selle Lääne-Aafrika riigi õppetöös ning proovida ka ise tunde anda. Konkursi üldvõitjaks tuli 17-aastane Hannabel Aria Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumist. Žürii otsus peaauhinna osas oli ühehäälne. Hannabeli artiklid “Klaster” ja “Kestliku arengu eesmärgid” said ka võrdselt hääli parima artikli valikul.

Kolme auhinnatud kirjutaja seas oli ka meie kooli 11.a klassi õpilane Marion Kukk, kes pälvis Miljon+ eriauhinna vikiartikli eest “Meediakirjaoskus”. Marioni artiklit saavad kõik lugeda siit . 

Konkurss toimus projekti “Digitaalsed õpimärgid ja õiglasem maailmamajandus – maailmahariduse tõhustamine Eesti koolides” raames, mida rahastab Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest. Konkurssi toetas ekspertarvamusega ka Tartu ülikooli Miljon+ meeskond ja MTÜ Wikimedia Eesti.