Ettevõtlusnädal 10.–14. septembrini

07.09.2018

10. septembrist 14. septembrini on meie koolis ettevõtlusnädal – nelja päeva jooksul on õpilastel ja õpetajatel võimalus kohtuda erinevate ettevõtlike inimestega paljudest valdkondadest. Igal külalisel on oma lugu, miks ja kuidas ettevõtluseni ja ettevõtlikkuseni jõuti, lisaks saavad noored näha, kuidas vaatavad külalised otsa meie kooli valikkursuste nimekirjale ning teevad oma huvidest lähtuvaid valikuid.

Esmaspäeval on avaüritus, kus esinevad Epp Vodja (JA Eesti), Ede Shanck Tamkivi (Eesti 2.0), Mart Vainu (Magus Fond ja Magusad Küsimused) ja Karl Piirits (Hackalton).

Kõik sündmused toimuvad auditooriumis algusega 15.00 ja kestavad umbes 90 minutit,  kohtumispärastlõunatele saab enda kirja panna Stuudiumis. 

Kes külla tulevad?

Teisipäeval kell 15.00 toimub auditooriumis paneeldiskussioon “Ettevõtlus vs palgatöö – mida on vaja, et olla edukas?”.
Diskussioonis osalevad meie kooli ettevõtlikud vilistlased
Kalev Smidt – vabakutseline filmiprodutsent (JPG 1. lennu vilistlane);
Martin Sõgel ja Robin Luts – toitlustusettevõtte Käru asutajad (JPG 5. ja 4. lennu vilistlased);
Gregor Eesmaa – arendaja tarkvaraettevõttes Nortal (JPG 6. lennu vilistlane);
Helen Õunapuu – analüütik tarkvaraettevõttes Playtech (JPG 5. lennu vilistlane).

Kolmapäeval kell 15.00 alustavad auditooriumis oma ettevõtluse ja ettevõtlikkuse teekonnast kõnelemist meie kooli vilistlane Henri Karpov, Valentina Lai ja Maria Piik, kes kõnelevad MTÜ loomisest, ning tuletantsija Krista Palm.

Neljapäeval kell 15.00 alustavad auditooriumis oma ettevõtlikkuse ja ettevõtluse teekonnast kõnelemist Kaisa Murutar (Fresko Jäätisevabrik), Ergo Kukk (Kolm Põrsakest, Ironman) ning idufirmade haldjast ristiema Annika Ljaš ja/või Tartu Uue Teatri projektijuht Marie Kliiman.