24. jaanuaril on Jaan Poska 155. sünniaastapäev

24.01.2021

Täna on meie kooli nimemehe Jaan Poska 155. sünniaastapäev. Et määrata ise oma tulevik, oleme aastate jooksul käinud ikka Kadriorus Elo Liivi loodud Jaan Poska monumendi juures, istunud oma koolimajas Tartu rahu toas ümber suure laua vaikuses ja mõtisklenud omaette, õppinud koos kaaslastega ning seejärel naeratades ja sirge seljaga, siht silme ees, uuesti tegudele asunud.

Jaan Poska on kahtlemata Eesti poliitikas üks auväärsemaid kujusid. Keerulised Tartu rahu läbirääkimised päädisid just tänu tema oskuslikule juhtimisele Tartu rahulepingule allakirjutamisega, mille 100. aastapäeva tähistasime eelmisel aastal.

Jaan Poska kindlameelne ja diplomaatiline vaimsus on meie koolis oluline väärtus, sest teadmised koos oskusega neid kasutada on see ainus viis, kuidas määrata ise oma tulevik.