Avatud uste päevade töötoad

Leht uuendatud: 04.03.2024

Loomade käitumine

Töötuba teeb õpetaja Lauri Mällo.
Inimene on tüüpiline loom, seepärast saame me loomade käitumist tundmaõppides  teada üht teist ka iseenda kohta. Töötoas teeme läbi paar kolm kiiret eksperimenti, vaatame otsa rottidele ja kaladele ning püüame aru saada, miks me näeme asju nii nagu me neid näeme.

Paber + käärid = matemaatika?!

Töötuba teeb õp Säde Mai Krusberg.
Matemaatika töötuba, kus avastame paberit ja kääre kasutades põnevaid aspekte matemaatikast, mille peale liiga tihti ei mõtle. Saame läbi praktiliste tegevuste kinnistada põhiteadmisi matemaatikatundidest ja neid siduda ka päriseluga. Tule ja vaata, et matemaatika saab olla ka põnev ja kaasahaarav!

Ehitame! 

Töötuba teeb õp Eerik Säre.
Füüsika avaldumist meie ümber on palju! Eriti peavad füüsika keerdkäikudega kokku puutuma ehitusinsenerid. Füüsika töötoas osalejad saavad kõik kehastuda ehitusinsenerideks ning panna proovile nii oma teadmised kui käeline osavus. Hiljem võistlevad tiimid omavahel ning välja selgitatakse kõige paremini toimiv käepärastest vahenditest ehitatud konstruktsioon. Edukaks töötoas toimetamiseks ei ole vaja tugevaid eelteadmisi, piisab loovusest, entusiasmist ja meeskonna heast toimimisest. 

Einike Reinvelt

Keemilised ühendid meie ümber

Töötuba teeb õpetaja Einike Reinvelt
Töötoas teeme lihtsaid katseid siirupites, karastusjookides või kommides kasutatud värvainete päritolu hindamiseks ning uurime suhkru, valkude ja rasva sisaldust mõnedes toiduainetes.