Avatud uste päevade töötoad

Leht uuendatud: 27.02.2023

ÕF COFF 

Töötuba teevad õpilasfirma COFF liikmed 12. klassist. 
Meie oleme õpilasfirma COFF – Eesti esimese maitsega taimse kohvikoore turule tooja! Tegutsesime aastal 2021–2022, mil saavutasime mitmeid erinevaid auhindu: teekonna algul võitsime endale EMÜ sponsorluse ning lõpus Eesti parima toiduteemalise õpilasfirma 2022 tiitli. Eesmärk oli pakkuda klientidele odavamat, kiiremat ja maitsvamat alternatiivi kohviku kohvile, mille ka tagasiside põhjal saavutasime!

ÕF Moosikratid

Töötuba teevad õpilasfirma Moosikratid liikmed 12. klassist. 
Meie oleme õpilasfirma Moosikratid ning tegutsesime vahemikus 2021-2022. Tootsime ebatavaliste maitsekooslustega moose ning suutsime neid väga edukalt müüa, kuigi igal õigel eestlasel on kelder moosi täis. Oma müügioskusi saime täiendada nii Soomes, Lätis kui ka mitmetel laatadel üle Eesti. Pälvisime oma esimesel laadal parima toote auhinna ning jõudsime ka Eesti Parima Õpilasfirma 2022 finaali. Täitsime kõik endale seatud eesmärgid ning peame saadud kogemust väga väärtuslikuks.

Ehitame! 

Töötuba teevad õp Eerik Säre ja 12.e klassi õpilane Joosep Ress.
Füüsika avaldumist meie ümber on palju! Eriti peavad füüsika keerdkäikudega kokku puutuma ehitusinsenerid. Füüsika töötoas osalejad saavad kõik kehastuda ehitusinsenerideks ning panna proovile nii oma teadmised kui käeline osavus. Hiljem võistlevad tiimid omavahel ning välja selgitatakse kõige paremini toimiv käepärastest vahenditest ehitatud konstruktsioon. Edukaks töötoas toimetamiseks ei ole vaja tugevaid eelteadmisi, piisab loovusest, entusiasmist ja meeskonna heast toimimisest. 

Iseolemise maailm näitlemises

Töötuba teevad õp Sandra Sild ja 12.b klassi õpilane Laure Kiivit.
Sinu mänguline teejuht teatri- ja loovkirjutamismaale, kus pole vajalik varasem kogemus ega ettevalmistus – põhiline on entusiasm ja koostöö. Tule ja tunne end avatud õhkkonnas iseendana, ehk isegi oma uute klassikaaslaste seltsis. 

Loomade käitumine

Töötuba teevad õpetaja Lauri Mällo ja 11.e klassi õpilased Stefani Lepasild ja Richard Jaarman.
Inimene on tüüpiline loom, seepärast saame me loomade käitumist tundmaõppides  teada üht teist ka iseenda kohta. Töötoas teeme läbi paar kolm kiiret eksperimenti, vaatame otsa rottidele ja kaladele ning püüame aru saada, miks me näeme asju nii nagu me neid näeme.

Bioloogia labor

Töötuba teevad õpetaja Lauri Mällo, 11.b klassi õpilane Liisa Maria Võhmar ja 11.e klassi õpilane Martha Holst
Kuida saada aru, et pärmseen on elus? Mil viisil näeb välja taimede hingamine? Kuidas ma tärklist seedima hakkan juba suuõõnes? Töötoas saab neile küsimustele vastust otsida kiirete katsete abil.

Taimevärvide labor

Töötuba teeb õpetaja Einike Reinvelt
Kas Sa tead, millisest taimest saab kollast värvi? Aga punast või rohelist? Töötoas osalejad saavad praktilise kogemuse käigus teada, kuidas käib taimedest värvainete eraldamine.